Svetainės veikimui pagerinti naudojame slapukus (angl. cookies). Tęsdami naršymą Jūs sutinkate dėl slapukų įrašymo. Plačiau apie jų naudojimą skaitykite čia.

Sutinku

Sansevjeros priežiūra

Sansevjera (black coral) kitaip dar vadinama snake plant. Tai žalialapis augalas, kuris puikiai tiks ir namuose ir biure. Jas prižiūrėti gana paprasta, nėra reiklios dirvožemiui ar saulei. Todėl tinka auginti ir mažiau tiesioginės saulės turinčiose patalpose. Pagal feng shui kadangi augalas auga aukštyn, neša laimę ir sėkmę.

Vieta: Sansevjeros geriausiai auga prie rytinės ir vakarinės pusės langų.
Jei augalą statysite ant šildomų grindų – jį būtina pakelti nuo žemės. Tam naudokite specialias pakylas augalams ar kt.


Šviesa: Sansevjera mėgsta šviesą, tačiau puikiai auga ir nedideliame pavėsyje. Ši gėlė mėgsta labiau dienos pasklidusią šviesą, perneša nedidelį pavėsį. Vasaros metu saugokite nuo per didelės tiesioginės saulės.


Laistymas: Laistyti reguliariai kas kelias savaites, kai išdžiūsta dirvožemis. Geriausia patikrinti ar augalui reikia drėgmės, įbesti pirštus į žemę.jei žemė drėgna – neleiti bent keletą dienų. Palieję medelį, leiskite nubėgti vandens pertekliui. Jei vasarą laikysite lauke, atminkite, kad dirvožemis išdžiūsta greičiau, tad reikia lieti dažniau. Žiemą pakanka laistyti kartą per 2-3 savaites.

 

Vazonas: Rekomenduojame naudoti molinį ar kitos laidžios orui medžiagos vazoną.  Augalo vazonas turi būti su drenažu, kad galėtų nutekėti vandens perteklius iš žemės, kitu atveju, augalo šaknys gali supūti ir augalas žus. 

 

Persodinimas: Persodinti reikėtų kai šaknys nebetelpa vazone. Maždaug kas 2-3 metus.  Tinka paprasti mišiniai – lapinės, velėninės, kompostinės, durpinės žemės ir smėlio mišinys. Kad lengviau galėtų pasišalinti vandens perteklius ir nešvarumai, į dugną galite įdėti nedidelių akmenėlių (2-3 cm dydžio). 

 

Tręšimas: Rekomenduojame tręšti universaliomis, vandenyje tirpiomis trąšomis. Tręšti aktyviuoju augimo periodu tokiomis dozėmis, kurios nurodytos trąšų instrukcijoje.