Svetainės veikimui pagerinti naudojame slapukus (angl. cookies). Tęsdami naršymą Jūs sutinkate dėl slapukų įrašymo. Plačiau apie jų naudojimą skaitykite čia.

Sutinku

Italinio Šlamučio priežiūra

Medelio priežiūra

Italinis Šlamutis (Elicriso helichrysum italicum) kilęs iš Viduržemio jūros regiono, kuris pasižymi žavinčia išvaizda, pražydusiais geltonais žiedais bei neapsakomu kvapu. Šiam augalui būdingi adatiški sidabriškai pilki lapeliai, kuriuose yra daug eterinių aliejų. Vasarą italinį šlamutį puošia smulkūs geltoni žiedai.

 

Vieta: Geriausia auga saulėtoje vietoje. Puikiai tinka auginti namuose ant palangės ant spintelės netoli lango.

 

Šviesa: Augalui patinka, kai jį keletą valandų per dieną apšviečia saulė. Karštą vasaros dieną pasaugokite nuo tiesioginės saulės spindulių, kad nenudegintų lapelių.

 

Laistymas: Laistyti reikia kartą į savaitę. Geriausia patikrinti ar augalui reikia drėgmės, įbesti pirštus į žemę ir patikrinti drėgnumą. Jei žemė drėgna, neliekite dar porą dienų. Perlaisčius lapai pradės ruduoti ir kristi. vandens perteklių būtinai nupilkite iš lėkštelės ar vazono. Esant patalpoje sausam orui – purkškite vandeniu. Esant karštoms dienoms, darykite tai ryte ar vakare.

 

Vazonas: Rekomenduojame naudoti molinį ar kitos laidžios orui medžiagos vazoną. Augalo vazonas turi būti su drenažu, kad galėtų nutekėti vandens perteklius iš žemės, kitu atveju, augalo šaknys gali supūti ir augalas žus.

 

Persodinimas: Persodinti geriausia pavasarį. Kad lengviau galėtų pasišalinti vandens perteklius ir nešvarumai, dugną galite padengti nedidelių akmenėlių (2-3 cm dydžio) sluoksniu.

 

Tręšimas: Aktyviuoju augimo laikotarpiu (pavasarį) negalima tręšti daug azoto turinčiomis trąšomis, nes augalai gali pažaliuoti.

 

Genėjimas: Kai augalas pasieks tokį aukštį, kokio norite ir nebenorite, kad augtų aukščiau, galite nupjauti viršutinę dalį. Taip pat galima genėti nepageidaujamas šakeles, kad būtų suteikta augalui forma. Geriausia genėti pavasarį ar vasarą, tačiau galima ir bet kuriuo metų laiku.