Svetainės veikimui pagerinti naudojame slapukus (angl. cookies). Tęsdami naršymą Jūs sutinkate dėl slapukų įrašymo. Plačiau apie jų naudojimą skaitykite čia.

Sutinku

Rozmarino priežiūra

Medelio priežiūra

Rozmarinas (Rosmarinus officinalis) – dekoratyviai formuotas prieskoninis – vaistinis, daugiametis augalas, kilęs iš Viduržemio jūros regiono. Skleidžia malonų aromatingą kvapą. Lapeliai žali, adatos formos, smailūs. Galima naudoti kaip prieskonį. Pavasario vidurį pražysta baltais arba violetiniais žiedais ir žydi iki vasaros pradžios, kartais pražysta ir rudenį.

 

Vieta: Geriausiai auga ir skleidžia kvapą ten, kur yra tiesioginės saulės spindulių. Puikiai tiks palangė ar spintelė netoli lango. Nuo pavasario iki rudens, kai temperatūra už lango daugiau nei 10 laipsnių, galima laikyti lauke, balkone ar terasoje. Žiemą laikykite kuo vėsesnėje patalpoje su daug dienos šviesos.

 

Oras: Šiam augalui reikia daug gryno oro. Auginant namuose/biure dažnai vėdinkite patalpas. Laikykite kuo toliau nuo kondicionieriaus ir kitų šilumos šaltinių.

 

Šviesa: Rozmarinas mėgsta šviesą ir šilumą, geriausia laikyti netoli lango į pietus arba ten, kur gali gauti mažiausiai 6-8 val tiesioginių saulės spindulių. Neturėdamas pakankamai šviesos, augalas silpnai augs, sumenks stiebo tvirtumas.

 

Laistymas: Rozmariną reikia reguliariai ir pakankamai dažnai laistyti, tačiau svarbu neperlieti. Geriausia patikrinti ar augalui reikia drėgmės, įbesti pirštus į žemę ir patikrinti drėgnumą. Jei žemė drėgna – neliekite dar keletą dienų. Lieti vasaros metu reikia maždaug tris, keturis kartus per savaitę.  Taip pat pukškite stiebus vandeniu. Darykite tai vakare ar ryte. Purškiant augalą esant tiesioginei saulei augalas žus. Jis mėgsta aukštą šilumą, didelę drėgmę ir saulę. Laikant lauke, atminkite, kad dirvožemis išdžiūsta greičiau, tad reikia lieti dažniau. Esant drėgmės pertekliui ims pelyti žemės, šaknys ir augalas žus.

 

Vazonas: Rekomenduojame naudoti molinį ar kitos laidžios orui medžiagos vazoną. Augalo vazonas turi būti su drenažu, kad galėtų nutekėti vandens perteklius iš žemės, kitu atveju, augalo šaknys gali supūti ir augalas žus.

 

Persodinimas: Galima persodinti sausio – balandžio mėn į didesnės talpos vazoną. Kad lengviau galėtų pasišalinti vandens perteklius ir nešvarumai, į dugną galite įdėti nedidelių akmenėlių (2-3 cm dydžio). Persodinant naudokite greitai nusausinančią šarminį dirvožemį (mišinį).

 

Tręšimas: Aktyvaus augimo metu rekomenduojame naudoti trąšas. Pradėjus tręšti, tręškite kartą per savaitę, šešias savaites iš eilės. Pasibaigus šiam etapui, galite jį sumažinti iki vieno karto per mėnesį. Puikiai tinka universalios kambarinėms gėlėms skirtos trąšos, tokiomis dozėmis, kurios nurodytos trąšų instrukcijoje. Tręšiant organinėmis trąšomis, galima lapelius džiovinti ir naudoti kaip prieskonį. Žiemą tręšti nereikia.

 

Genėjimas: Skirtingai nuo kitų kambarinių augalų, rozmariną reikia reguliariai genėti, kad stiebas netaptų trapus laikantis visą svorį. Taip pat apgenėkite po žydėjimo.