Svetainės veikimui pagerinti naudojame slapukus (angl. cookies). Tęsdami naršymą Jūs sutinkate dėl slapukų įrašymo. Plačiau apie jų naudojimą skaitykite čia.

Sutinku

Užsiaugink eglutę pats!

Eglutės sėklos – stilinga, netikėta ir jauki dovana sau, bičiuliams ar kolegoms!

 

Dažnai atrodo, kad visus metus tik skubame ir dirbame nerasdami progos sustoti. Skubėjimas dar labiau sustiprėja prieš pat žiemos šventes, kai pasimetę ieškome ne tik dovanų , bet ir kalėdinės eglutės savo namams. Siūlome  idėją ir  tikime, jog  ji padės puoselėti prasmingas šventes bei išspręs sunkius galvosūkius dėl dovanų.

 

Aukštos kokybės (90 proc. daigumo) eglučių sėklos – tai kalėdinis stebuklas, kuris išsipildo rūpestingai daiginant, sėjant ir pridedant meilės. Užsiauginti Kalėdų eglutę kantriems žmonėms bus lengva, o nuolat spurdantiems taps maloniu iššūkiu, kurio rezultatas – pačių išaugintas Kalėdų medis namuose! Eglučių daiginimas ir sodinimas gali tapti malonia patirtimi  ar iššūkiu.

Kaip užsiauginti eglutę:

 

1. Prieš daiginimą, sėkla 1-3 mėnesius turi būti laikoma šaltai ir drėgnai lauko sąlygomis arba tiesiog šaldytuve. Ideali laikymo temperatūra – 3-5 °C laipsniai.

 

2. Sėklas daiginkite 8 savaites prieš sodinimą. Nors dauguma sėklų gali išlikti daigios 3–5 metus, tačiau jų daigumo tikimybė antrais ir vėlesniais metais, priklausomai nuo laikymo sąlygų, gali sumažėti.

 

3. Jeigu dėl kokių nors priežasčių negalite daiginti iš karto, laikykite sėklas vėsiai ir tamsiai.

 

4. Laikomas sėklas reikia laikas nuo laiko patikrinti ir pavartyti, kad jos gautų deguonies ir nepelytų.

 

5. Sodinukus sodinti  anksti pavasarį tiesiai į paruoštą lysvę, konteinerius ar tiesiog plastikines dėžutes nuo vaisių ar saldainių.  Taip pat galima auginti vazone namuose. Kuo smulkesnės sėklos, tuo plonesniu žemės sluoksniu jas reikia užberti.

 

6. Lauko sąlygomis pasėtas sėklas reikia apsaugoti nuo kurmių, paukščių bei  didesnių šalčių.

 

7. Sausi orai pavojingi dygstančioms sėkloms – stenkitės palaikyti tinkamą dirvos drėgmę.

 

8. Pradėję augti medeliai 2-3 kartus tręšiami azotinėmis trąšomis. Nuo liepos vidurio tręšiama kalio ir fosforo trąšomis. Spygliuočiai tręšiami trąšomis, kuriose nėra chloro.

 

9. Persodinti galima tik antraisiais metais, taip pat reikėtų naikinti piktžoles ir papildomai tręšti.

 

Sėklų įsigyti gali čia: holitrees.lt/sidabrines-egles-seklos

 

Sėkmės!