Svetainės veikimui pagerinti naudojame slapukus (angl. cookies). Tęsdami naršymą Jūs sutinkate dėl slapukų įrašymo. Plačiau apie jų naudojimą skaitykite čia.

Sutinku

Žilės priežiūra

Žilė (Curio Mount Everest) yra sausų vietų, nereiklus augalas. Žavi savo prabangia išvaizda – mėlyni, sultingi lapai besistiebiantys aukštyn. Auga lėtai, tačiau išlaiko kompaktišką formą.

 

Vieta: Medelį rekomenduojame statyti netoli lango rytų ar vakarų pusėje. Pietinė saulė gali nudeginti augalo lapus. Vasarą galima augalą išnešti į lauką, terasą ar balkoną. Žiemos metu nestatykite prie šilumą skleidžiančių prietaisų, nes augalas sudžius ir žus.

 

Šviesa: Patinka dienos šviesa, rytų ar vakarų saulė. Venkite tiesioginės saulės spindulių. Kas kart paliejus, medelį pasukite prieš langą, kad galėtų tolygiai augti.

 

Laistymas: Lieti kartą per savaitę ar rečiau. Geriausia patikrinti ar augalui reikia drėgmės, įbesti pirštus į žemę. Lieti tik visiškai išdžiūvus dirvožemiui. Jei vasarą laikysite lauke, atminkite, kad dirvožemis išdžiūsta greičiau, tad reikia lieti dažniau.

 

Vazonas: Rekomenduojame naudoti molinį ar kitos laidžios orui medžiagos vazoną. Augalo vazonas turi būti su drenažu, kad galėtų nutekėti vandens perteklius iš žemės, kitu atveju, augalo šaknys gali supūti ir augalas žus.

 

Persodinimas: Galima persodinti pavasarį (kovo mėn.) į didesnės talpos vazoną. Kad lengviau galėtų pasišalinti vandens perteklius ir nešvarumai, į dugną galite įdėti nedidelių akmenėlių (2-3 cm dydžio). Jaunus augalus reikia persodinti kasmet, vėliau kas 2-3 metus. Naudokite sukulentams/kaktusams skirtą dirvožemį.

 

Tręšimas: Rekomenduojame naudoti specialias trąšas kaktusams ir sukulentams. Tręšti pavasario-rudens laikotarpiu. Tręškite trąšų dozėmis, kurios nurodytos ant jūsų trąšų instrukcijos.