Svetainės veikimui pagerinti naudojame slapukus (angl. cookies). Tęsdami naršymą Jūs sutinkate dėl slapukų įrašymo. Plačiau apie jų naudojimą skaitykite čia.

Sutinku

Monsteros priežiūra

Monstera yra  kilusi iš Pietų Amerikos ir Rytų Indijos. Tai vienas populiariausių augalų stilinguose namuose, o ir priežiūra itin nesudėtinga. Monsteros itin dekoratyvūs lapai su skylutėmis. Auga sparčiai, turi orines šaknis, kurių negalima pjauti. Monstera dauginama auginiais arba orinėmis atlankomis.Vieta: Medelį rekomenduojame statyti netoli lango rytų ar vakarų pusėje. Pietinė saulė gali nudeginti augalo lapus. Mėgsta užuovėją. Neperneša skersvėjų. Vasarą galima augalą išnešti į lauką, terasą ar balkoną. Žiemos metu nestatykite prie šilumą skleidžiančių prietaisų, nes augalas sudžius ir žus.

 

Šviesa: Patinka išsklaidyta šviesa, saulė ir grynas oras. Venkite tiesioginės saulės spindulių. Kas kart paliejus, medelį pasukite prieš langą, kad galėtų tolygiai augti.

 

Laistymas: Mėgsta drėgmę. Lapus reikia dažnai apipurkšti vandeniu. Pavasario metu medelis auga sparčiausiai. Geriausia patikrinti ar augalui reikia drėgmės, įbesti pirštus į žemę. Jei žemė labai drėgna, neliekite dar porą dienų. Žiemos metu liejimo dažnį sumažinkite ir palikite šaknis sausesnes, bet neperdžiūvusias. Jei vasarą laikysite lauke, atminkite, kad dirvožemis išdžiūsta greičiau, tad reikia lieti dažniau.

 

Vazonas: Rekomenduojame naudoti molinį ar kitos laidžios orui medžiagos vazoną. Augalo vazonas turi būti su drenažu, kad galėtų nutekėti vandens perteklius iš žemės, kitu atveju, augalo šaknys gali supūti ir augalas žus.

 

Persodinimas: Galima persodinti pavasarį (kovo mėn.) į didesnės talpos vazoną. Kad lengviau galėtų pasišalinti vandens perteklius ir nešvarumai, į dugną galite įdėti nedidelių akmenėlių (2-3 cm dydžio). Jaunus atgalus reikia persodinti kasmet, vėliau kas 2-3 metus. Viršutinį dirvožemį pakeisti kasmet.Žemių mišinys persodinimui: velėnos žemė, durpinė žemė, puveninga žemė, smėlis (2-3:1:1:1).

 

Genėjimas: Jei norite, kad augalas augtų kompaktiškesnis, reiktų apgenėti paaugusius ūglius, geriausia pavasarį kovo-balandžio mėn.

 

Tręšimas: Aktyvaus augimo metu rekomenduojame naudoti žalialapiams skirtrtas trąšas. Tręškite trąšų dozėmis, kurios nurodytos ant jūsų trąšų instrukcijos. Prieš tręšiant, būtina palieti.