Svetainės veikimui pagerinti naudojame slapukus (angl. cookies). Tęsdami naršymą Jūs sutinkate dėl slapukų įrašymo. Plačiau apie jų naudojimą skaitykite čia.

Sutinku

Hortenzijos priežiūra

Hortenzijos kilusios iš Kinijos, Japonijos. Augalo stiebas stačias, lapai ovališkos formos, dantytais kraštais. Žiedų būna įvairių spalvų: baltų, rožinių, raudonų ar kt., su­telkti dideliame apvalaus skėčio žiedyne. Žiedynai susidaro vienmečiu ūglių viršūnėje. Žydi kartą per metus, tačiau žydėjimas ilgalaikis.

 

Vieta: Geriausiai auga prie rytinės ir vakarinės pusės langų. Jei augalą statysite ant šildomų grindų – jį būtina pakelti nuo žemės. Tam naudokite specialias pakylas augalams ar kt.


Šviesa: Mėgsta pavėsį, užuovėją. Vasaros metu saugokite nuo tiesioginės saulės.


Laistymas: Svarbu laistyti reguliariai ir gausiai, Hortenzijos tai mėgsta. Geriausia patikrinti ar augalui reikia drėgmės, įbesti pirštus į žemę. Palieję medelį, leiskite nubėgti vandens pertekliui. Neleiskite dirvožemiui visiškai išdžiūti. Vasaros metu, esant kaitriems orams, rekomenduojame augalą purkšti vandeniu, kad geriau pasisavintų drėgmę. Jei vasarą laikysite lauke, atminkite, kad dirvožemis išdžiūsta greičiau, tad reikia lieti dažniau.

 

Vazonas: Rekomenduojame naudoti molinį ar kitos laidžios orui medžiagos vazoną.  Augalo vazonas turi būti su drenažu, kad galėtų nutekėti vandens perteklius iš žemės, kitu atveju, augalo šaknys gali supūti ir augalas žus. 

 

Persodinimas: Persodinti reikėtų kai šaknys nebetelpa vazone. Maždaug kas 2-3 metus. Patinka rūgšti dirva, naudokite hortenzijoms specialius mišinius. Kad lengviau galėtų pasišalinti vandens perteklius ir nešvarumai, į dugną galite įdėti nedidelių akmenėlių (2-3 cm dydžio). 

 

Tręšimas: Rekomenduojame tręšti specialiomis hortenzijom skirtomis trąšomis. Tręšti tokiomis dozėmis, kurios nurodytos trąšų instrukcijoje.