Svetainės veikimui pagerinti naudojame slapukus (angl. cookies). Tęsdami naršymą Jūs sutinkate dėl slapukų įrašymo. Plačiau apie jų naudojimą skaitykite čia.

Sutinku

Augalai terasoje

Terasa vasarą yra pagrindinė namų vieta, kur verda gyvenimas. Joje mes poilsiaujame, leidžiame laisvalaikį ar dirbame, gaminame skaniausius patiekalus grilyje. Tai bene atviriausia namų vieta, todėl norint suteikti aplinkai privatumo ar gyvybės, siūlome dekoruoti augalais. Tam puikiai tiks fikusai, alyvmedžiai, rozmarinai ir kiti mūsų augalai. Tai pasirinkimas tiems, kurie  nori išties stilingos terasos/balkono su dekoratyviais medeliais.

 

Žaliuojantys visus metus

Dekoruoti namų terasą, dažnas pasirinkimas yra ištisus metus žaliuojantys augalai. Populiariausi spygliuočiai, tai eglutės, pušelės, kadagiai ar tujos. Daugelio pasirinkimas dekoruoti terasas spygliuočiais yra tuo, kad jie žavi savo natūralia išvaizda, formuojant ir karpant galima suteikti norimą medelio formą. Prie spygliuočių galima sodinti ir kitus augalus, pvz. vienmetes gėles ir taip kasmet sukuriant vis kitokią nuotaiką. Taip pat spygliuočiai nėra reiklūs vietai ir reikalingas tik reguliarus drėkinimas.

 

Gėlės

Tai pasirinkimas norintiems turėti spalvų ir žiedų terasoje. Renkantis gėles, būtina atsižvelgti, kurioje vietoje yra jūsų terasa ar balkonas. Vieni augalai gali augti saulės spinduliuose apšviestose vietose, kiti tik vakarinėje ar šiaurinėje pusėje. Saulėtoje pusėje puikus pasirinkimas auginti laiptuotąsias pelargonijas, verbenas ar dichondromas. Pavėsingoje pusėje: begonijas, fuksijas ar spriges. Gėlės dažniausiai sodinamos loveliuose ir pakabinami ant turėklų ar terasos stogo atbrailos. Norint sukurti patrauklų dizainą, derinkite stačias gėles su svyrančiais augalais. Svarbu nepamiršti, kad gėlėms loveliuose ar vazonuose reikalinga priežiūra ir laistymas. Esant ypač kaitriai saulei, gėles gali tekti lieti net porą kart per dieną.

 

Žiemą namuose, vasarą terasoje

Vis populiaresnis sprendimas, savo terasas papuošti augalais, kurie žiemą džiugina namuose, o nuo pavasario iki ankstyvo rudens – terasoje. Tai puikus pasirinkimas, norint žiemą savo terasą palikti tuščią ir į namus įsileisti kuo daugiau dienos šviesos. Šių dienų populiariausi augalai: alyvmedžiai, levandos, rozmarinai, eukaliptai, čiobreliai, lauro medeliai ar net fikusai. Tai dažniausiai Viduržemio jūros augalai, nes jie puikiai tinka vasaroti mūsų klimate. Svarbu atminti, kad augalams esantiems terasoje, ne ką mažiau reikalinga priežiūra nei namie. Svarbu reguliariai lieti (augalai lauke vandenį išgarina daug greičiau, tad lieti reikėtų dažniau), apsaugoti nuo vėjų ir skersvėjų, saulės spindulių ar stipraus lietaus, krušos.

 

Renkantis augalus terasoms, svarbu atkreipti dėmesį į pačių terasų struktūrą ir išplanavimą. Į kurią pusę orientuota jūsų terasa, ar yra įrengtos užuovėjų sienelės, saulės spindulių patekimas, oro cirkuliacija. 

 

Apžiūrėkite ir įsigykite augalus su nemokamu pristatymu į namus visoje Lietuvoje.