Svetainės veikimui pagerinti naudojame slapukus (angl. cookies). Tęsdami naršymą Jūs sutinkate dėl slapukų įrašymo. Plačiau apie jų naudojimą skaitykite čia.

Sutinku

Pistacijos priežiūra

Medelio priežiūra

Pistacija – daugiametis augalas, kilęs iš Viduržemio jūros regiono. Tai labai lėtai augantis, paprastai nesiekiantys 10 m. aukščio medis. Ilgaamžiai, gyvuoja ~400 metų. Suformuotas dekoratyviai ant stiebo. Pavasari pražysta mažais žiedais. Lapai smulkūs, odiniai, žalios spalvos, o šakelės raudonos.

 

Vieta: Geriausiai auga ten, kur yra daug šviesos, netoli lango. Nemėgsta tiesioginių saulės spindulių. Svarbu patalpose užtikrinti oro cirkuliaciją, kad augalas galėtų garinti vandenį. 

 

Šviesa: Pistacija mėgsta šviesą, tačiau reikia saugoti nuo tiesioginių saulės spindulių. Geriausia laikyti netoli lango į pietus. Neturėdamas pakankamai šviesos, silpnai augs.

 

Laistymas: Geriausia patikrinti ar augalui reikia drėgmės, įbesti pirštus į žemę. Rekomenduojame lieti kas savaitę. Palieję medelį, leiskite nubėgti vandens pertekliui. Toleruoja šiek tiek ir sausesnį orą.

 

Vazonas: Rekomenduojame naudoti molinį ar kitos laidžios orui medžiagos vazoną.  Augalo vazonas turi būti su drenažu, kad galėtų nutekėti vandens perteklius iš žemės, kitu atveju, augalo šaknys gali supūti ir augalas žus. 

 

Persodinimas: Galima persodinti pavasarį (kovo mėn.) į didesnės talpos vazoną. Kad lengviau galėtų pasišalinti vandens perteklius ir nešvarumai, į dugną galite įdėti nedidelių akmenėlių (2-3 cm dydžio). Persodinant naudokite greitai nusausinančią šarminį dirvožemį (mišinį).

 

Genėjimas: Augalą galima genėti (formuoti) bet kuriuo metu, pritrumpinant ir dailinant šakeles. 

 

Tręšimas: Tinka trąšos skirtos augalams, turinčios azoto, fosforo ir kalio, tokiomis dozėmis, kurios nurodytos trąšų instrukcijoje.