Svetainės veikimui pagerinti naudojame slapukus (angl. cookies). Tęsdami naršymą Jūs sutinkate dėl slapukų įrašymo. Plačiau apie jų naudojimą skaitykite čia.

Sutinku

Lauro priežiūra

Medelio priežiūra

Lauras arba kitaip dar vadinamas Kilnusis lauramedis, kilęs iš Viduržemio jūros regiono. Priklausomai nuo auginimo sąlygų gali išaugti įvairaus aukščio, daugiausia iki 10-15 m. Tanki laja, lapai siaurėjantys, žaliai pilkos spalvos, 2-4 cm. Visose augalo dalyse yra eterinio laurų aliejaus ir aromatinių medžiagų, suteikiančių augalui kvapnų aromatą ir būdingą skonį, naudojami kaip prieskonis. Pražysta baltais žiedais iš kurių gali išsivystyti uogos. Šiltuoju metų laiku, puikiai tiks kiemo, balkonų ar terasų dekoravimui. 

 

Vieta: Medelį rekomenduojame statyti netoli lango. Mėgsta užuovėją. Vasarą galima augalą išnešti į lauką, terasą ar balkoną. Rekomenduojame laikyti lauke iki šalnų, tuomet augalo lapeliai bus žymiai gražesni. Šaltuoju metu, prieš šalčius, reikia išnešti į namus. Žiemos metu nestatykite prie šilumą skleidžiančių prietaisų, nes augalas sudžius ir žus.

 

Šviesa: Patinka šviesa, saulė ir grynas oras. Venkite tiesioginės saulės spindulių. Kas kart paliejus, medelį pasukite prieš langą, kad galėtų tolygiai augti.

 

Laistymas: Nors pakenčia ir sausą dirvožemį, tačiau svarbu jį lieti reguliariai, kartą per savaitę. Lapus galima pukšti vandeniu. Pavasario metu medelis auga sparčiausiai. Geriausia patikrinti ar augalui reikia drėgmės, įbesti pirštus į žemę. Jei žemė drėgna, neliekite dar porą dienų. Vandens perteklių nuo lėkštelės ar iš vazono paliejus būtina nupilti. Vasaros metu galite medelį papurkšti vandeniu jei jam trūksta drėgmės. Žiemos metu liejimo dažnį sumažinkite ir palikite šaknis sausesnes. Jei vasarą laikysite lauke, atminkite, kad dirvožemis išdžiūsta greičiau, tad reikia lieti dažniau.

 

Vazonas: Rekomenduojame naudoti molinį ar kitos laidžios orui medžiagos vazoną. Augalo vazonas turi būti su drenažu, kad galėtų nutekėti vandens perteklius iš žemės, kitu atveju, augalo šaknys gali supūti ir augalas žus.

 

Persodinimas: Galima persodinti pavasarį (kovo mėn.) į didesnės talpos vazoną. Kad lengviau galėtų pasišalinti vandens perteklius ir nešvarumai, į dugną galite įdėti nedidelių akmenėlių (2-3 cm dydžio). Persodinus, bent porą savaičių palaikykite šiltai namuose, purkškite vandeniu. Persodinant naudokite priemolio ar priesmėlio dirvožemį (mišinį).

 

Genėjimas: Jei norite, kad augalas augtų kompaktiškesnis, reiktų apgenėti paaugusius ūglius, geriausia pavasarį kovo-balandžio mėn.

 

Tręšimas: Aktyvaus augimo metu rekomenduojame naudoti trąšas. Tręškite kas savaitę mineralinio mišinio trąšomis, dozėmis, kurios nurodytos trąšų instrukcijoje. Prieš tręšiant, būtina palieti. Tręšiant organinėmis trąšomis, galima lapelius džiovinti ir naudoti kaip prieskonį.