Svetainės veikimui pagerinti naudojame slapukus (angl. cookies). Tęsdami naršymą Jūs sutinkate dėl slapukų įrašymo. Plačiau apie jų naudojimą skaitykite čia.

Sutinku

Jūsų krepšelis yra tuščias.

Eglučių sodinukų užsakymas 2020 pavasario ir rudens sezonui

Šiemet prekybą spygliuočių sodinukais baigėme. Jei turite klausimų, galite su mumis susisiekti telefonu +37067645468 arba el. paštu labas@holitrees.lt

 

Spygliuočių sodinukai kruopščiai atrinkti mūsų specialistų, kurie turi didelę darbinę praktiką. Sodinukai atkeliauja iš didžiausių medelynų Europoje, kuriuose taikomi tik aukščiausi auginimo standartai. Spygliuočių sodinukų užsakymus priimame jau dabar pavasario ir rudens sezonui, nes taip galėsime užtikrinti poreikį mūsų visiems klientams.

 

– Paprastoji eglutė (Picea abies) – tradicinis, žalios spalvos spygliuotas medis. Medis užaugantis 30-40 metrų aukščio, kūgiškos formos laja. Augantys atviroje vietoje medžiai šakoti iki žemės. Spygliai tamsiai žali, 15-20 mm ilgio, 2 mm pločio, kietoki, tvirti, aštriai nusmailėję, dygūs. Kankorėžius eglė brandina tik sulaukusi 30 ar daugiau metų, o gausūs būna kas 3-5 metus. Žievė pilkai ar rausvai ruda, o apie 40-tuosius metus suskeldėja plokštelėmis, dažnai skrituliškais besilupančiais kraštais.
Eglė vidutiniškai reikli aplinkos sąlygoms. Geriausiai auga vidutinio derlingumo, šiek tiek drėgnojoje molio, priemolio ar priesmėlio dirvoje. Gerai pakenčia ūksmę, tačiau neatspari oro taršai, tad netinkama auginti kaip miesto medį.

Sodinukas 4 metų (2+2), 40-50 cm aukščio.

 

– Sidabrinė eglutė (Picea pungens) – dar kitaip vadinama kaip dygioji eglė. Žalios spalvos dygus medis. Užauga 20-30 metrų aukščio. Laja labai tanki, apatinės šakos plačiai driekiasi palei pat žemę, o viršutinės auga trumpesnės, todėl suformuoja kūgišką formą. Spygliai ilgi apie 30 mm dygūs ir tvirti, gausiai apauga šakeles, neprigludę. Spygliai sidabriniškai melsvi, šviesesni už paprastosios eglės (picea abies) spyglius. Kankorėžius eglė brandina sulaukusi 20 metų, ką tik pasirodę, kelias savaites jie būna sodriai rausvos spalvos. Kankorėžių galima tikėtis kas 2-3 metus.
Eglė atspari užterštam miesto orui, mažai reikli dirvožemiui. Atspari šalčiui, sausrai ir vėjovartoms dėl gilios šaknų sistemos. Pakenčia ūksmę, tačiau puošnesnės eglutės auga atviresnėse vietose.

Sodinukas 4 metų (2+2), 20-40 cm aukščio.

 

– Serbinė eglutė (Picea omorika) – išskirtinės rūšies eglė, kuri natūraliai auga Serbijos upių pakrantėse, užauga iki 45 metrų, o Lietuvoje dažniausiai 20-25 metrų aukščio. Eglė auga lėtai, pastebima, kad per 15 metų paauga apie 3-5 metus. Nors Lietuvoje sutinkama gan retai, Europoje ši rūšis pamėgsta dėl savo dekoratyvios išvaizdos ir siauros lajos. Spygliai 10-20 mm ilgio, dviejų spalvų: viršutinė spyglio dalis tamsiai žalia, apatinė – sidabrinė, todėl laja atrodo tarsi dvispalvė. Kankorėžiai rausvi, apie 4-7 cm ilgio, stipriai prisitvirtinę prie šakelių, derėti pradeda sulaukę 20 metų.
Eglė geriausiai auga apšviestoje vietoje, drėgname ir puriame dirvožemyje. Negaudama pakankamai šviesos, auga lėtai. Atspari šalčiui.

Sodinukas 4 metų (2+2), 30-45 cm aukščio.

 

Norėdami užsisakyti, susisiekite su mumis telefonu +37067645468 arba el. paštu: labas@holitrees.lt nurodydami:

– Norimų sodinukų pavadinimą;
– Norimų sodinukų kiekį (minimalus užsakymo kiekis 100 vnt);
– Savo kontaktinę informaciją.

Gavę užklausą su jumis susisieksime ir patvirtinsime užsakymą.